image/svg+xml
image/svg+xml

Geleneksel Öğretmenler Günü Koşusu Gerçekleştirildi

Yüksekokul Binası önünde başlayan koşu, Fen ve Edebiyat Fakülteleri’nin önünde dönülerek yine aynı yerde tamamlandı. Spor Yöneticiliği Öğrencilerin  de yoğun katılımıyla gerçekleştirilen yarışma, renkli görüntülere sahne oldu. Yaklaşık 4 kilometre uzunluğundaki koşuyu kadınlarda BESYO Antrenörlük Bölümü son sınıf öğrencisi Ceren Naz, erkeklerde ise BESYO Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü ikinci sınıf öğrencisi Berat Ölmez birinci tamamladı.

Öğretmenler Günü Koşusu ödül töreninde konuşan BESYO Müdürü Prof. Dr. Mehmet Güçlü bu yıl 6’ıncısı düzenlenen koşuyu gösterilen ilgiden dolayı mutluluğunu dile getirerek, “Öğretmenlik Peygamber Mesleğidir. Bu işi yapacak kişilerin işlerine gönül vermesi gerekmektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ ve ‘Ulusları kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir’ sözlerinden de anlayacağımız üzere bir milletin milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması öğretmenlerin üstün çalışmalarına bağlıdır. Öğretmenler, mesleğe başladığı günden yaşamının sona erdiği ana kadar görevini yapmaya devam eder. Hatta öldükten sonra bile fikirleri öğrencileri aracılığıyla yaşamaya devam edecektir. Onun için Öğretmeni ölümsüzleştiren öğrencisini iyi bir şekilde yetiştirmesidir. Sevgi dolu bir öğretmen ışık demektir.” dedi.  
  • Fakültemizin Dekanlık Görevini Yürütmek Üzere Prof. Dr. Bülent CENGİZ Görevlendirilmiştir.

  • ‘Engelleri Yıkan Şampiyonlar’

  • Spor Yöneticiliği Öğretim Elamanlarımızın Katılımıyla Sarıkamış Şehitleri için yüründü

  • Spor Yöneticiliği Bölüm Öğretim Elemanlarımız Katılımıyla Ders Bilgi Paketlerinin Yeterlilikler Açısından İyileştirilme Çalıştayı Gerçekleştirildi

  • Geleneksel Öğretmenler Günü Koşusu Gerçekleştirildi

  • Spor Yöneticiliği Öğretim Elemanları Spor Bilimleri Kongresine Katıldı.

  • Öğretmenler Günü Koşusu Yapıldı